مقالات

چیدمان عروسک برای اتاق کودک

چیدمان عروسک

اولین دوست فرزند شما از سنین کودکی تا بزرگسالی عروسک ها هستند. این موجودات دوست داشتنی همیشه همراه کودکان هستند. بسیاری از دختران و پسران در سنین کودکی علاقه مندند تا در هر شرایطی مانند: سفر، تفریح، هنگام خواب و یا حتی تماشای تلویزیون عروسک محبوب خود را همراه داشته باشند. همچنین برخی از آن ها آنقدر به این اسباب بازی ها وابسته هستند، که کل فضای اتاق خود را پر از عروسک های جورواجور می نمایند. از این رو بسیاری از افراد عروسک ها را اِلمانی به عنوان تزئین و دکور اتاق می دانند. در یک چیدمان اصولی اگر همه ی وسایل در جای صحیح خود قرار گیرند، فضای مورد نظر شما مملو از زیبایی و انرژی می شود. از این رو در این مطلب چیدمان عروسک در اتاق کودکان را بررسی می نماییم.

ایده های مختلف برای چیدمان عروسک در اتاق

اتاق کودک یکی از بخش های مهم منزل هر فردی محسوب می شود. از این رو توجه به ایده های مختلف طراحی و دکوراسیون این فضا، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فرقی نمی کند چه طرح عروسک هایی را خریداری نمایید. در صورتی که چیدمان عروسک ها در جای صحیح و اصولی باشد، فضای اتاق کودک شما هم مرتب و هم زیباتر به نظر می رسد.

در ادامه با چند ایده ساده برای دیزاین اتاق با انواع عروسک آشنا شوید.

  • دکور توری برای عروسک ها

شما می توانید تنها با استفاده از یک تور طنابی یا پارچه ای، دیوار اتاق کودک خود را تزئین نمایید. به این صورت که یک تور را به صورت کمی شل (مانند گهواره یا تخت آویز) ، هر قسمت از گوشه ی دیوار که مایل هستید نصب می کنید. سپس عروسک ها را یکی یکی کنار هم در آن تور آویز قرار می دهید. انگار که همه ی آن ها خیلی صمیمی کنار یکدیگر مشغول استراحت هستند. چیدمان عروسک ها به این صورت یک دکور کاملا مینیمال و ساده برای اتاق کودک شما به وجود می آورد.

چیدمان عروسک

  • چیدمان عروسک ها با تاب های چوبی یا پارچه ای

اگر می خواهید دکور اتاق خواب کودک شما کمی خلاقانه تر باشد، می توانید از یک تاب کوچک چوبی یا پارچه ای استفاده نمایید. یک دیوار اتاق را انتخاب نموده و چند تاب در اندازه های مختلف به آن وصل کنید و عروسک ها را روی آن قرار دهید. در این صورت هربار که کودک شما به این چیدمان نگاه کند، عروسک های خود را در حال شادی و بازی می بیند. پس انرژی مثبت و فوق العاده ای از آن ها می گیرد.

تاب عروسک

  • درست کردن خیمه برای عروسک ها

برای چیدمان عروسک ها به صورت صمیمی،ساده و فوق العاده می توانید با استفاده از چند تکه چوب و پارچه یک خیمه کوچک در گوشه اتاق درست کنید. و چند نمونه از عروسک های محبوب کودکتان را در آن خیمه قرار دهید. در این صورت کودک شما دارای یک فضای خصوصی و خلوت می باشد. و می تواند ساعت ها در آن با عروسک های محبوب خود بازی کند. در واقع فرزندتان این خیمه را به عنوان خانه عروسک هایش می شناسد. و می تواند بازی های زیادی را برای اوقات فراغت خود خلق نماید.

چیدمان عروسک

جمع بندی

همانطور که از مطالب فوق متوجه شدید، چیدمان عروسک تاثیر بسیار زیادی در زیبایی اتاق و همچنین سرگرمی کودک شما دارد. با یک چیدمان خلاقانه، خلاقیت کودک شما برای کشف بازی های جدید نیز شکوفا می شود. به خصوص اگر از عروسک های دست ساز برای بازی فرزندتان انتخاب کنید. زیرا این نوع عروسک ها خود ساخته ذهن و خلاقیت افراد مختلف است. و بازی با آن ها حس فوق العاده تری به کودک شما منتقل می نماید. همچنین این عروسک ها منحصر به فرد هستند و نمونه آن در دست هیچ کودک دیگری یافت نمی شود.

برای خرید عروسک دست ساز می توانید به صفحه اصلی وب سایت این مجموعه ارائه نمایید. همچنین اگر علاقه مندید تا خلاقیت ذهنتان را با دست های خودتان به وجود آورید، می توانید از دستور بافتن عروسک ها استفاده نمایید. در نهایت می توانید این عروسک های فوق العاده را با یک چیدمان خلاقانه و اصولی کنار خود و فرزندتان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *